fc arges fete

Echipa de fotbal feminin a clubului FC Argeș a obținut a treia victorie din Liga 2, după ce s-a impus fără probleme, scor 7-0, în confruntarea de pe propriul teren, cu ACS Atletic Drobeta, ultima clasată a eșalonului secund. Timp de aproape 70 de minute, meciul a fost unul destul de liniștit, însă a devenit brusc tensionat, în urma unui penalty care a încins spiritele. La scorul de 4-0, Argeșul a primit o lovitură de la 11 m, în urma unui fault în careu asupra Roxanei Gîngoe. Severinencele Bianca Mincă, Gabriela Răducan și Mădălina Paraschiv au protestat vehement la decizia arbitrului, însă nu s-au limitat doar la vorbele de “duh”. Au mers după Roxana Gîngoe și au luat-o la pumni și picioare. În incercarea de a se apăra, jucătoarea echipei noastre a ripostat, arbitrul fiind nevoit să arate cartonașul roșu celor patru fotbaliste implicate în altercație. Nici antrenorul Drobetei, Daniel Ispas, nu a prins finalul meciului pe bancă, acesta fiind eliminat după ce a primit două cartonașe galbene. Nici după ce a fost eliminat, tehnicianul Severinului nu s-a potolit, refuzând în prima instanță sa iasă de pe teren. După avertismentul cavalerului fluierului, care a transmis capitanului echipei că va fluiera finalul partidei, dacă antrenorul nu părăsește suprafața de joc în trei minute, Ispas s-a conformat într-un final, însă a mers în spatele gardului, continuând să-l înjure ca la ușa cortului pe “central”. În urma acestui succes, FC Argeș ocupă locul 7, cu 10 puncte, adunate zece partide. În runda următoare, programată pe 14 aprilie, echipa noastră va întâlni, în deplasare, pe ACS Atletic Olimpic Gherla, liderul seriei.

 

CONTACT

Despre Noi

Pe site-ul financiarpress.ro veti gasi stiri de ultima ora din domenii de interes public. In fiecare zi va aducem cele mai importante stiri din judetul Arges si nu numai. Va oferim exclusivitati si informatii de cea mai buna calitate si va vom tine la curent cu ceea ce se intampla in domeniul financiar si economic, atat pe plan local cat si national. Lucruri care vor avea impact asupra vietii dumneavoastra vor fi prezentate in mod impartial pentru a intelege si a fi informati asupra masurilor care se iau de catre decidentii politici si veti afla primii evenimentele de interes.