- Sunday, 26 April 2026
- Written by Andreea Vlad
- Hits: 297

Deputatul Simona Bucura Oprescu, chestor al Camerei Deputaților în calitatea sa de președinte al Organizației Femeilor Social Democrate la nivel național felicită noile conduceri județene ale OFSD din Neamț, Arad și Vaslui, acolo unde zilele trecute au avut loc alegeri. Conferințele Județene OFSD din cele trei județe au fost conduse chiar de Simona Bucura Oprescu.
Într-o postare pe Facebook, sub titulatura „OFSD - Umanitate și competență pentru o Românie pe mâini bune”, pe lângă felicitările transmise celor trei organizații județene ale femeilor social democrate, deputatul argeșean vorbește despre ce înseamnă politica în viziunea sa.

„Am simțit în ultimele zile multă energie și determinare în Organizațiile Femeilor Social Democrate din Neamț, Arad și Vaslui. Am întâlnit colege competente, dedicate și care știu să facă bine pentru comunitățile lor.
Acolo unde sunt dispute, noi aducem armonie.
Unde este dezinformare, aducem adevărul.
Unde există îndoială, aducem încredere.
Unde există deznădejde, aducem speranță.
Politica înseamnă responsabilitate, dar și șansa reală de a face bine pentru cât mai mulți oameni. Iar asta cere umanitate și competență.
Împreună, putem oferi oamenilor ceea ce au cea mai mare nevoie: încredere și speranță!
Felicitări noilor echipe și președintelor alese: Daniela David, președintă OFSD Neamț; Lucia Dragoș, președintă OFSD Arad, Ana Rinder, președintă OFSD Vaslui!”, transmite deputatul PSD Simona Bucura Oprescu, în calitate de președinte al OFSD.

Popular Articles
- Most read
Publicitate




