golestiÎn această săptămână au fost desemnați câștigătorii Concursului Internațional de Pictură de la Muzeul Golești, ediția 2020 - secțiunea Români. Un concurs de tradiţie la care în acest an au fost înscrise aproape 800 de lucrări din 21 de ţări, dintre care 117 din România, 203 din Rusia şi 70 din Coreea de Sud.

Iată premianţii pe grupe de vârstă la secţiunea Români:

Marele Premiu- Ruxandra Maria Mocanu- Patricia Stoicheci Design Studio Curtea de Argeş

Categoria de vârstă până la 7 ani

-          Premiul I – Daria Mihai-Bucureşti

-          Premiul II-Maria Vladu-Şcoala Elena Doamna-Tulcea

-          Premiul II-Tudor Ciucu-Şcoala Albeştii de Argeş

 

Categoria de vârstă 8-11 ani

-          Premiul I-Adriana Cârstea-Şcoala Poiana Lacului

-          Premiul II-Irena Andreea Grigorescu-Şcoala Nicolae Iorga Piteşti

-          Premiul II-Jacqueline Ştefănescu-Şcoala Ion Pillat Piteşti

-          Premiul II-Măsală Miruna-Şcoala 20 Piteşti

-          Premiul II-Tania Călugăroiu- Piteşti

-          Premiul II-Maria Prodan-Şcoala Nicolae Simonide Piteşti

-          Premiul III-Sara Florea-Şcoala Vintilă Brătianu Ştefăneşti

 

Categoria de vârstă 12-15 ani

 

-          Premiul I-Ana Maria Cârstea-Colegiul Naţional Zinca Golescu Piteşti

-          Premiul II-Belegante Alecsia-Şcoala Iosif Sava Bucureşti

-          Premiul II-Tudor Cosma-Colegiul de Artă Carmen Silva Ploieşti

-          Premiul II-Mara Ciobanu- Şcoala Iosif Sava Bucureşti

-          Premiul II-Ana Tudose-Ploieşti

-          Premiul II-Marin Ştefan-Şcoala Iosif Sava Bucureşti

-          Premiul III-Cosma Ana Maria- Colegiul de Artă Carmen Silva Ploieşti

-          Premiul III-Abaza Ana Maria-Liceul de Arte Bălaşa Doamna Târgovişte

-          Premiul III-Amy Dobrin-Şcoala Basarab I Curtea de Argeş

-          Premiul III-Stog-Galben Laura- Liceul Nicolae Tonitza Bucureşti

 

Categoria de vârstă 16-19 ani

 

- Premiul I-Achimescu Alexandru-Liceul de Arte I.Şt. Paulian-Drobeta Turnu Severin

- Premiul II-Sauer Lorena-Palatul Copiilor Botoşani

- Premiul II-Megan Antonela- Liceul de Arte I.Şt. Paulian-Drobeta Turnu Severin

- Premiul III-Bucătaru Amalia-Colegiul Naţional de Artă George Apostu Bacău

 

 

CONTACT

E-mail: office@financiarpress.ro